×
קורסי
 בישול ואוכל, חוגי
 בישול ואוכל, שיעורי בישול ואוכל -  בישול - אוכל ישראלי זה הכי!

אוכל ישראלי זה הכי!

מאת חוגחוג - פורטל החוגים והפנאי של ישראל

כשחושבים על המושג "אוכל ישראלי", ישר קופץ לראש פלאפל, חומוס או מקסימום שקשוקה, אבל המציאות כבר מזמן השתנתה. האוכל בישראל עבר מהפכה מקצה לקצה בשנים האחרונות. אי אפשר לומר שזה בזכות חומרי גלם חדשים שלא זכינו להכיר בעבר, שהרי יש פה הכול ותמיד היה. אנחנו חזקים מאד בכל הנוגע לחקלאות, תמיד היינו. ישראל היא מעצמת חקלאות והחקלאות הישראלית מתקדמת מאד ומהווה מודל למדינות רבות. הטכנולוגיה שפיתחנו מאפשרת לנו לגדל תוצרת מופלאה ואיכותית, ללא קשר לאקלים ותנאי אדמה. הרי הפרחנו שממות, לא?

 

אז מה קרה בעצם? למעשה, השינוי שהתחולל הגיע מפתיחות לתחום הקולינריה העולמית. ככל שהטכנולוגיה הלכה והתפתחה, העולם התכווץ והכל התקרב ברגע אחד. ישראל התקרבה למדינות אחרות, אפשר לומר שכמעט התמזגנו איתן, והתרבויות השונות למדו ועדיין לומדות להיפתח, להכיר ולקחת את הטוב אחת מהשנייה.

 

אחד הענפים בהם ניכר השינוי ובגדול, הוא ענף המזון שהמטבח העולמי הכניס לארצנו. האינטרנט אפשר לנו להחליף מתכונים, להיחשף למטבחים מסוגים שונים, וכיום אפשר כמעט להריח ולטעום את שלל המאכלים דרך המסך האיכותי שמשקף לנו מציאות רחוקה אך כל כך קרובה. כמעט בהישג ידנו…

 

גם בתחום תכניות הבישול (והריאליטי כמובן) התפתחנו מאד, ותחום הבישול התפתח רבות בזכות תכניות כמו מאסטר שף, קרב סכינים ועוד, אשר חשפו את כולנו לבישול העולמי, ונטעו בנו אהבה חדשה לשפים השונים, לחומרי הגלם, לטכניקות בישול ואפילו - לעגבנייה.

 

אז חומרי גלם - יש. פתיחות ומתכונים - יש. התפתחות פנומנלית של תחום המסעדות - יש! שהרי יחד עם התפתחות בלוטות הטעם שלנו, תחום המסעדות הרקיע שחקים וההיצע גדל הרבה מעבר לביקוש… ולנו נותר רק לבחור ולהזמין מקום.

 

מתוך הנאמר, אפשר להבין שהמושג "אוכל ישראלי" החל להתערפל בשנים האחרונות. אז בשביל להגדיר אותו מחדש נגדיר תחילה מיהו ישראלי. האם "ישראלי" הוא מי שבהכרח נולד בישראל? התשובה שלילית בוודאות, שהרי כולנו הגענו לכאן ממקום אחר. ישראליות היא שעטנז מופלא של תרבויות, עמים ודתות וככל הנראה שלנצח תישאר כזאת. אם כך, האוכל הישראלי הוא פיוז'ן של מטבחים מכל העולם כולו. הוא מכיל עדות וטעמים, תבלינים וריחות, זיכרונות רדופים יותר או פחות, והרבה רגש. חום ארצישראלי, קור פולני, תיבול מרוקאי ומוקפץ תאילנדי.

 

ניתן לומר שהאוכל הישראלי של ימינו מכיל את הטוב מהטוב. תמיד יש מה לאכול. כל תייר ימצא בקלות מזון שמדבר אליו. חומרי הגלם שלנו טריים כמעט בכל מקום והסיכוי להתאכזב עמוקות ממנה הוא נמוך בהחלט. האוכל הישראלי מנחם, מפנק והמנות תמיד גדולות ומשביעות. התיבול מעניין ומגוון, הצבעים תמיד יגרמו לנו "לאכול עם העיניים" וגם בתחום ה"צילחות" וההגשה השתפרנו פלאים.

 

כשמדברים על אוכל ישראלי הכוונה היא שאף אחד לא נשאר רעב!

קורסי
 בישול ואוכל, חוגי
 בישול ואוכל, שיעורי בישול ואוכל -  בישול - האם אתה בשלן?האם אתה בשלן?